Asus ROG Strix XG27UCG-W - 27" UHD Fast IPS 160/320Hz Dual Mode Gaming Monitor
ROG Strix XG27UCG Dual mode Gaming Monitor – 27-inch 3840x2160, dual mode (4K 160Hz or FHD 320Hz), 1ms (GTG), Fast IPS, Extreme Low Motion Blur Sync, USB Type-C, G-Sync compatible (processing), DisplayWidget Center, tripod socket, HDR, Aura Sync
  • 27-inch 4K (3840 x 2160) gaming monitor with versatile dual mode (4K @ 160 Hz or FHD @ 320 Hz)
  • DisplayWidget Center enables easy monitor settings adjustments with a mouse
  • USB Type-C with DP Alt mode, meaning that you can connect your device with clutter-free set-up
Description
Asus ROG Strix XG27UCG-W - 27" UHD Fast IPS 160/320Hz Dual Mode Gaming Monitor | Challenger