ASUS ROG Swift OLED PG27AQDP - 27" QHD WOLED 480Hz Gaming Monitor
ROG Swift OLED PG27AQDP gaming monitor ― 27-inch (26.5-inch viewable) WOLED panel, 480 Hz (above 360Hz), 0.03 ms (GTG), G-SYNC® compatible, custom heatsink, ASUS OLED Care+, AI Assistant, VESA DisplayHDR™ 400 True Black, uniform brightness, 99% DCI-P3, true 10-bit color, and DisplayWidget Center
  • 26.5-inch QHD (2560 x 1440) WOLED gaming monitor with native 480 Hz refresh rate and 0.03 ms response time
  • ROG-exclusive OLED Anti-Flicker technology helps reduce flicker during refresh-rate fluctuations
  • Optional uniform brightness setting ensures consistent luminance levels
  • Extensive connectivity options include DisplayPort™ 1.4 (DSC), HDMI® 2.1, and a tripod socket
Product Information
Shipping & Returns
Description
ASUS ROG Swift OLED PG27AQDP - 27" QHD WOLED 480Hz Gaming Monitor | Challenger