Asus ROG Strix OLED XG27UCDMG - 27" UHD QD-OLED 240Hz Gaming Monitor
ROG Strix OLED XG27UCDMG Gaming Monitor — 27-inch (26.5-inch viewable) 4K QD-OLED panel, 240Hz, 0.03ms(GTG), OLED Anti-Flicker 2.0, custom heatsink, OLED Care Pro, Neo Proximity Sensor, G-SYNC® compatible, VESA DisplayHDR™ 400 True Black, uniform brightness, 99% DCI-P3, true 10-bit color, DisplayWidget Center
  • 26.5-inch 4K (3840 x 2160) QD-OLED gaming monitor with 240Hz refresh rate and 0.03ms response time
  • Extensive connectivity options include DisplayPort™ 1.4, HDMI® 2.1, USB-C® (DP Alt mode+ 90W PD), USB hub and earphone jack
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Asus ROG Strix OLED XG27UCDMG - 27" UHD QD-OLED 240Hz Gaming Monitor | Challenger