Tucano BFTMB14-B Top 14-inch Laptop Sleeve (Blue)
Sleeve for MacBook Pro 14"
Stretchy case for 14” MacBook Pro made with fabric produced from recycled plastic with an external pocket for your accessories and an internal Anti-Slip strap to protect your device.
The 4mm thick neoprene construction provides excellent coverage against bumps and scratches.
• Front pocket for accessories
• Anti-slip system to prevent the device from falling
• Flatlock stitching for better grip
• Protective sleeve made with fabric produced from recycled plastic
Suggested device size: 31,26 x 22,12 x 1,55
External size (cm): 33,00 x 24,00 x 2,00
Product Information
Shipping & Returns
Description
Sleeve for MacBook Pro 14"