MSI Cyborg 15 B13WEKG-1009SG - i7-13620H 16GB 512GB RTX5050 15.6"
Document
CYBER-UP!
Into the Next Generation Up to Intel® Core™ i7 processor 13620H
  • 10 Cores
  • Up to 15% Performance Boost*
*Performance compared to previous gen Intel® Core™ i7 processor 12650H. Specs varies by model.
GeForce RTX™ 50 Series Laptops Game Changer
Supreme Speed. Superior Visuals. Powered by AI.
Now Even Smarter
Smooth, Sleek Motion
Capture every movement with the sharp and smooth 144Hz IPS-Level display.
*Optional. Actual specification may vary by configuration.
Revolutionary Cooling For Next-Gen Gaming
Light up with Gaming Style
IO Ports
  • DC-in
  • HDMI™ 2.1(4K@60Hz)
  • USB 3.2 Gen2 Type-A
  • USB 3.2 Gen2 Type-C / DisplayPort™ / Power Delivery 3.0
  • Audio Combo jack
  • USB 3.2 Gen2 Type-A
  • RJ45
  • Kensington Lock
*PD Charging supports 100W (20V@5A) PD Charging at System running (S0 Power State) and Sleep mode (Modern Standby Low-Power Idle State), 45W([email protected]) and up to 100W(20V@5A) at Hibernate (S4 Power State), Off (S5 Power State). The overall system performance may be affected in order to adapt the charging current. The charging rate will vary depending on the system and battery status. MSI PD Charger is recommended.
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Document
CYBER-UP!
  • 10 Cores
  • Up to 15% Performance Boost*
Now Even Smarter
Smooth, Sleek Motion
Light up with Gaming Style
IO Ports
  • DC-in
  • HDMI™ 2.1(4K@60Hz)
  • Audio Combo jack
  • RJ45
  • Kensington Lock
MSI Cyborg 15 B13WEKG-1009SG - i7-13620H 16GB 512GB RTX5050 15.6" | Challenger