LG UltraGear 27GX790B-B - 27" QHD OLED 540Hz Dual-Mode Gaming Monitor
  • VESA DisplayHDR True Black 500
  • HDR10, HDR Effect, Live Color Low Blue Light
  • Dual Resolution (QHD 540Hz/HD 720Hz)
  • NVIDIA® G-Sync® Compatible
  • AMD FreeSync Premium Pro
  • HDMI 2.1 (x2), Display Port 2.1 (x1), USB Port (x2), USB-C (x1)
  • Unity Hexagon Lighting Design
  • Tilt, Swivel, Pivot, Height Adjustable Stand
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • NVIDIA® G-Sync® Compatible
  • AMD FreeSync Premium Pro
LG UltraGear 27GX790B-B - 27" QHD OLED 540Hz Dual-Mode Gaming Monitor | Challenger