Elecom MPA-C35DBK2 Type C Conversion 3.5MM Mini Jack DAC Black
Audio Conversion Cable Converts USB Type-C™ Port to φ3.5mm Stereo Mini Jack
This is an audio conversion cable that converts the USB Type-C™ port of a smartphone or tablet into a φ3.5mm stereo mini-jack.
*It may not be available due to OS and software updates.
*If there is a problem with the audio output, please restart the main unit.
Equipped with DAC
It is equipped with a DAC that supports up to 48kHz/16bit. It supports both digital and analog signals.
Earphone support with microphone
Just connect and use
No screwdriver required, just connect the devices to each other.
The cable length is about 5.0 cm.
Connector not included
EU RoHS compliant
-65%
Description
Equipped with DAC
Just connect and use
Connector not included
EU RoHS compliant
Elecom MPA-C35DBK2 Type C Conversion 3.5MM Mini Jack DAC Black | Challenger