Elecom MPA-C35CSDPDWH PD27W High Res USB C Audio Conversion (White)
High-resolution audio conversion cable that converts a USB Type-C™ terminal into a 3.5mm stereo mini terminal and a USB Type-C™ port dedicated to power supply.
Equipped with a DAC that supports up to 192kHz/16bit
Conforms to the Hi-Res definition of the Japan Audio Society
Supports USB Power Delivery (27W)
-65%
Description