Elecom MPA-C35CSDPDBK High Res Adaptive USB Type C Conversion PD 27W (Black)
high-resolution audio conversion cable that converts a USB Type-C™ terminal into a 3.5mm stereo mini terminal and a USB Type-C™ port dedicated to power supply.
Equipped with a DAC that supports up to 192kHz/16bit
Conforms to the Hi-Res definition of the Japan Audio Society
Supports USB Power Delivery (27W)
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Elecom MPA-C35CSDPDBK High Res Adaptive USB Type C Conversion PD 27W (Black) | Challenger