ASUS ZenScreen Touch MB16AMTR Portable Monitor - 16" FHD IPS 10-point touch
ASUS ZenScreen Touch MB16AMTR portable monitor — 16 inch (15.6 inch viewable), FHD (1920 x 1080), IPS, 10-point touch, Built-in Battery, Hybrid Signal Solution, Mini-HDMI, ergo kickstand, tripod socket, ASUS Flicker Free and Low Blue Light technologies, Compatible with Laptops, Smartphones and Game Consoles
  • 15.6-inch IPS portable monitor with slim profile and light weight
  • Powerful built-in 7800 mAh battery provides up to four hours of use
  • Integrated kickstand offers both landscape and portrait orientation to suit different scenarios
  • Built-in ¼”-threaded socket for compatibility with a standard tripod
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description