Asus ROG Strix XG27UCGR - 27" UHD Fast IPS 162/485Hz Dual Mode Gaming Monitor
ROG Strix XG27UCG Gen2 (XG27UCGR) Dual mode Gaming Monitor – 27-inch 3840x2160, dual mode (4K 162Hz or FHD 485Hz), 0.3ms (min.), Fast IPS, Extreme Low Motion Blur Sync, USB Type-C, G-Sync compatible, DisplayWidget Center, Smart Pixel technology, HDR
  • 27-inch 4K (3840 x 2160) gaming monitor with versatile dual mode (4K @ 162 Hz or FHD @ 485 Hz)
  • DisplayWidget Center enables easy monitor settings adjustments with a mouse
  • USB Type-C with DP Alt mode, meaning that you can connect your device with clutter-free set-up
Description
Asus ROG Strix XG27UCGR - 27" UHD Fast IPS 162/485Hz Dual Mode Gaming Monitor | Challenger