Asus TUF Gaming VG27AQML5A - 27" QHD IPS 300Hz Gaming Monitor
TUF Gaming Series 5 - VG27AQML5A Gaming Monitor – 27-inch QHD Fast-IPS panel, 300Hz, 0.3ms , G-SYNC® compatible AMD FreeSync™ Premium, ELMB SYNC, VESA DisplayHDR™ 400, 95% DCI-P3, DisplayWidget Center, Gaming AI
  • 27” QHD(2560 x 1440) Fast IPS panel with 300Hz refresh rate for fast paced gameplay
  • FreeSync Premium and G-Sync compatible delivers a seamless, tear-free gaming experience
  • DisplayWidget Center enables easy OSD access and monitor settings adjustments with a mouse
  • TUF Gaming A.I technology with AI-powered features to enhance users' gaming experience
-65%
Description
Asus TUF Gaming VG27AQML5A - 27" QHD IPS 300Hz Gaming Monitor | Challenger