Asus VA34VCPSR - 34" WQHD VA 100Hz Business Monitor
ASUS VA34VCPSR Docking Monitor – 34 inch, WQHD (3440x1440), 1500R Curvature, Frameless, USB-C PD 96W, RJ45, USB hub, Low Blue Light, Flicker Free, Ergonomic Design, Wall Mountable, Green Sustainability
  • 34-inch WQHD (3440x1440) 1500R Curvature with 178° wide viewing angle panel
  • USB-C port allows simple laptop docking for data transmission and video signal to the display, as well as up to 96W charging the laptop via just one cable
  • Ergonomic design with tilt, swivel and height adjustments for a comfortable viewing experience
  • Green Sustainability: paper packaging and energy-efficient environmental standards
Product Information
Shipping & Returns
Description
Asus VA34VCPSR - 34" WQHD VA 100Hz Business Monitor | Challenger