Asus TUF Gaming VG32UQA1A Gaming Monitor - 31.5" UHD VA 160Hz
TUF Gaming VG32UQA1A Gaming Monitor –32 inch (31.5 inch viewable) 4K (3840 x 2160), Overclock to 160Hz (above 144Hz), ELMB Sync, Freesync Premium™, 1ms (MPRT), Variable Overdrive, 120% sRGB, DisplayHDR™ 400
31.5-inch 4K (3840 x 2160) gaming monitor with overclock to 160Hz refresh rate designed for professional gamers and immersive gameplay
HDMI® 2.1 supports native 4K 120 Hz gaming without chroma subsampling (4:4:4) on PlayStation® 5 and Xbox Series X
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Asus TUF Gaming VG32UQA1A Gaming Monitor - 31.5" UHD VA 160Hz | Challenger