Asus ProArt PA27UCGE - 27" UHD IPS 160Hz Professional Monitor
ASUS ProArt Display PA27UCGE Professional Monitor – 27-inch, 4K (3840 x 2160), IPS, 600 nits, 98% DCI-P3, Delta E<1 color accuracy, 160Hz, Built-in Motorized Colorimeter, Self / Auto Calibration, Hardware Calibration, HDR-10, HLG, Auto KVM, LuxPixel™ AGLR, Light Sync, USB-C® PD 96W, ergonomic stand, Calman Ready, ColourSpace Integration, eco-friendly and sustainable design
  • 27-inch 4K (3840 x 2160) LuxPixel™ AGLR display with 178° wide-view IPS panel
  • 160Hz variable refresh rate (VRR), providing creators smooth fast-rendering and comfortable viewing experience
  • Eco-friendly with sustainable paper packaging and energy-efficient performance
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Asus ProArt PA27UCGE - 27" UHD IPS 160Hz Professional Monitor | Challenger