Asus ROG Swift OLED PG34WCDM - 34" UWQHD-C OLED 240Hz Gaming Monitor
ROG Swift OLED PG34WCDM gaming monitor ― 34-inch (33.9 inch viewable, 3440 x 1440) 800R curved OLED panel, 240 Hz, 0.03 ms (GTG) response time, G-SYNC® compatible, custom heatsink, uniform brightness, ROG Smart KVM, 90 W Type-C®, and ASUS DisplayWidget Center
  • 34-inch 800R curved ultrawide (3440 x 1440) OLED gaming monitor with 240 Hz refresh rate and 0.03 ms (GTG) response time for immersive gaming
  • Optional uniform brightness setting ensures consistent luminance levels
  • DisplayWidget Center enables easy OLED Care and monitor settings adjustments with a mouse
  • Extensive connectivity options include DisplayPort™ 1.4 (DSC), HDMI® (v2.1), USB-C® with 90 W Power Delivery
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
ROG Swift OLED PG34WCDM gaming monitor ― 34-inch (33.9 inch viewable, 3440 x 1440) 800R curved OLED panel, 240 Hz, 0.03 ms (GTG) response time, G-SYNC®&nbsp;compatible, custom heatsink, uniform brightness, ROG Smart KVM, 90 W Type-C®, and ASUS DisplayWidget Center
Asus ROG Swift OLED PG34WCDM - 34" UWQHD-C OLED 240Hz Gaming Monitor | Challenger